Dodany: 2010-07-15 11:14:48

W mediach i nie tylko mówi się ostatnio coraz częściej o tym, że młodzi ludzie poświęcają zbyt wiele czasu na gry komputerowe – o dziwo mowa tu nie tylko o nastolatkach, ale i o coraz młodszych oraz, co może nas zdziwić, starszych amatorach gier. Istnieje jednak kategoria gier, które nie pochłaniają za dużo czasu, ponieważ nie mają rozbudowanej fabuły i dzięki temu nie „wciągają” tak bardzo – są to mini gry.

Ta forma rozrywki nie wymaga od człowieka ani dużo czasu, ani specjalnych umiejętności, ani skupienia – są to bowiem gry, które z reguły mają bardzo proste zasady i jedyne, czego wymagają to dobry refleks. Oczywiście, jak większość gier komputerowych, także mini gry podzielone są zwykle na kategorie wiekowe oraz kilka poziomów trudności. Dzięki temu nie tylko młodzi ludzie chętnie odpoczną przez chwilę przy komputerze, ale również dzieci będą się nieźle bawić, a dorośli się nie zanudzą.

Co do tych ostatnich – dla nich mini gry to często krótki przerywnik w pracy albo w domowych obowiązkach – aby zagrać wystarczy im bowiem 15 minut, a odchodząc od komputera nie będą mieli żalu, że nie zapisali stanu gry czy nie ukończyli jeszcze jednego etapu. Choć gry te nie powalają zwykle grafiką, ani nie posiadają rozbudowanej fabuły, warto o nich pamiętać, zwłaszcza jeśli jesteśmy osobami, które na nudę nie narzekają.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gdy masz mało czasu – mini gry.
Nick: