Dodany: 2010-07-15 11:36:07

Jest ich teraz mnóstwo, a pojawia się coraz więcej – gry internetowe, bo to o nich mowa, stają się coraz popularniejszą i coraz skwapliwiej wybieraną formą rozrywki.

Sekret ich popularności to ogólnodostępność. Tak naprawdę każdy może znaleźć w Internecie coś dla siebie – gatunków i kategorii gier jest bardzo wiele. Jakby tego było mało, najczęściej są to gry bezpłatne. Mijają powoli czasy, kiedy żeby pograć, trzeba było wydać majątek na grę w sklepie – teraz powstają setki stron internetowych, na których grać można za darmo. Poza tym, gusta graczy, choć zróżnicowane, zostały wzięte pod uwagę – różnorodność form, kolorystyki, a także tematyki jest ogromna.

Gry internetowe podzielone zostały też na kategorie wiekowe i kategorie trudności – dzięki temu młodsze dzieci nie zniechęcą się tak łatwo, a te starsze – nie zanudzą się. Chociaż mówi się, że spędzanie tylu godzin Est absolutnie niewłaściwe, niekorzystne i niebezpieczne wręcz, należy przyznać, że są jednak jakieś plusy. Gry logiczne na przykład – sama nazwa mówi za siebie – wymagają od dzieci myślenia, usprawniają ten proces. A pozostałe kategorie? Rozwijają wyobraźnię i poprawiają refleks. Tak naprawdę, pamiętając o umiarze, gry internetowe to nie tylko sposób na spędzenie nudnego wieczoru – to również szlifowanie pewnych umiejętności.

 .

Nick: