Dodany: 2010-07-15 11:49:18

Dla dzieci i rodziców, dla artystów i wszystkich innych - gry puzzle.Puzzle są znane od bardzo dawna i szybko znalazły swoich wiernych miłośników i zarazem pasjonatów, którzy godzinami próbowali dziesiątek, setek, a nawet tysięcy elementów ułożyć jeden obraz.

Ciągle podstawą są puzzle kartonowe. Jednak trwałość tych elementów nie jest zbyt długa. Powstały później puzzle plastikowe, a następnie drewniane. Gry puzzle polegają na układaniu dużego obrazka, który został podzielony na wiele małych części. Kształt każdego elementu przybiera postać prostokąta o zmodyfikowanych bokach. Oczywiście elementy mogą przybierać również kształt trapezu, koła, lub dowolnych innych figur geometrycznych, przy czym dodatkowo możemy utrudnić, ale i uatrakcyjnić sobie zabawę, wybierając puzzle z trójwymiarowym nadrukiem, lub nietypowym i skomplikowanym wzorem.


Jednak w dobie nieustającego wzrostu zainteresowania Internetem, właściwie oczywiste było pojawienie się wersji wirtualnej tej popularnej gry. Gry puzzle stały się jedną z ulubionych rozrywek wielu internautów, jako że Internet dla wielu osób jest głównie źródłem rozrywki. I co ważne, wpływa też na rozwój zainteresowań. Gry puzzle przeznaczone są dla dzieci, dorosłych, kobiet, mężczyzn, chłopców, dziewczynek - po prostu dla każdego. To z jednej strony przyjemność, a z drugiej rywalizacja. Gry puzzle kształtują zmysł obserwacji oraz myślenia i dobrze wpływają na wyobraźnię. Pozwalają się zrelaksować i oderwać od zwykłych zajęć.

 

 

Nick: