Dodany: 2010-07-15 11:51:42

Dla fanów militariów i strategicznego myślenia – gry wojenne. Wśród dziesiątek kategorii gier internetowych znaleźć możemy gry wojenne. Nie jest to kategoria szczególnie popularna, choć z pewnością znana. Dlaczego? Ponieważ wymaga jednak zdecydowanie większej ilości czasu wolnego i cierpliwości.

Gry wojenne wymagają umiejętności strategicznego myślenia, co powinno poczytywać się za ich największą zaletę – bo jeżeli ktoś początkujący ma z tym problemy, to po pewnym czasie zauważa znaczną różnicę, przejawiającą się również w realnym życiu. Ta kategoria oferuje nam stworzenie własnego wojska, wyszkolenie go, a także takie dowodzenie nim, które pozwoli zdobywać kolejne stopnie zaawansowania.

Gry wojenne uczą także cierpliwości – niejednokrotnie między wykonaniem jednego a drugiego zadania musimy wykonywać inne czasochłonne czynności, które umożliwią nam zrobienie kroku naprzód. Ponieważ technologia rozwija się w zastraszającym tempie, również gry stają się coraz bardziej realistyczne – możemy się już przenieść w ruiny miast, możemy być przy bombardowaniu bazy – a wszystko to dzięki doskonałej grafice, efektom dźwiękowym i podkładowi muzycznemu. Wiąże się to jednak z pewnego rodzaju ograniczeniem – tego typu gry nie są przeznaczone dla dzieci.

 .

Nick: