Dodany: 2010-07-15 11:55:33

Gry akcji, to gry, w które niewątpliwie grywa większość chłopców w różnym wieku. Można powiedzieć, że są oni niemal uzależnieni od gier, w których non stop coś się dzieje, gdzie wszystko wybucha, rozpryskuje się i migocze.

Gry akcji swoją oryginalnością zaślepiły już nie jednego. Wciągają i trudno jest się oderwać od komputera. Istnieje wiele kategorii tych gier np. „Grand Theft Auto” czy „Fabularne gry akcji”. Jednakże wróciwszy do definicji gry akcji, należy wiedzieć, iż jest to gra, w której liczy się przede wszystkim szybkość i refleks grającego. Zazwyczaj po przejściu każdego poziomu, często składającego się z kilku plansz, uczestnik gry musi pokonać tzw.”bossa”.

Jest on zazwyczaj przeciwnikiem dość sprytnym, dużo silniejszym od pozostałych, którego pokonać można jedynie dzięki refleksowi, umiejętności robienia uników oraz znalezienia jego słabego punktu i wykorzystania go w celu pokonania wroga. Gry akcji dzielą się również na gry platformowe czy gry przygodowe. Jest to nie co innego, jak połączenie tych dwóch typów gier, zapewniających graczowi bogactwo wrażeń i sposób na spędzenie wolnego czasu. Gry akcji z uwagi na swoją dynamiczność cieszą się popularnością wśród niemal wszystkich osób bez względu na ich wiek.

Nick: