Dodany: 2010-07-15 11:57:54

Gry bijatyki – dla tych, co mają refleks i odpowiednią taktykę.Gry bijatyki, cieszą się popularnością wśród chłopców w różnym wieku. Są to gry, w których gracz ma możliwość stanięcia do walki wręcz lub też przy użyciu białej broni, takiej jak miecze czy wreszcie przy użyciu wytworzonej przez gracza energii, skąd wzięły się powszechnie znane „ogniste kule”.

W pojedynku bierze udział gracz i przeciwnik, lub kilku przeciwników sterowanych przez komputer lub innych graczy. Gry bijatyki stały się popularne w latach osiemdziesiątych - tam też sięgają ich początki. Miłośników tych gier nie brakuje, wciąż pojawiają się nowe gry bijatyki, dostępne zarówno w sklepach jak i w Internecie jako gry online, gdzie zagrać możemy chociażby z naszym sąsiadem zza ściany czy kolegą ze szkolnej ławy. Mimo prostoty tej gry wybrać można poziomu trudności, liczbę graczy, a także sam wygląd. atrybuty i zachowanie postaci, którymi przyjdzie nam sterować.

A więc co ciekawego jest w takich grach? Oczywiście każda z postaci ma swój indywidualny styl walki. My sami grając możemy tworzyć tzw.” kombosy”, czyli zestawy ciosów zadanych przeciwnikowi, tworzących całkiem nowe ciosy specjalne, które dodatkowo urozmaicą grę. Należy wspomnieć także o tym, że prócz bijatyk dwuwymiarowych istnieją także bijatyki trójwymiarowe. .

Nick: