Dodany: 2010-07-15 12:02:38

Gry strzelanki, to gry znane również, jako „shootery”, które kładą nacisk przede wszystkim na strzelanie do przeciwników, a resztę fabuły gry odstawiają na dalszy plan. Jedną z bardzo wczesnych gier arcade był np.”Space Invaders”. Gry strzelanki powstały około początków lat osiemdziesiątych.

Dzielą się one na kilka podkategorii. Jedną z nich są np. tzw. „przewijane shootery”, które polegały na tym, iż plansza przesuwała się w pionie lub też poziomie np. „Raiden”. Druga podkategorią są gry „fixe shooter”, których akcja dzieje się na jednym ekranie. Gry strzelanki nadal cieszą się dużą popularnością wśród nastolatków i osób pełnoletnich, wszak niektóre z nich są dozwolone dopiero od lat 18 z uwagi na występujące w nich wulgaryzmy i przesadna przemoc.

Zachodzi więc pytanie – dlaczego tak wiele osób wciąż domaga się nowych gier? Otóż najczęstszą odpowiedzią zapytanych graczy jest jedynie to, że pomagają się one wyładować i odstresować po ciężkim dniu w pracy lub w szkole. Gry strzelanki są niestety łatwo dostępne dla dzieci w postaci gier online, a bywa, że są one naprawdę drastyczne, w związku z czym należy mieć na uwadze by zabezpieczyć swój komputer przed witrynami, których dzieci nie powinny odwiedzać..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gry strzelanki poprawią nasz refleks.
Nick: