Dodany: 2010-07-15 12:04:27

Gry symulacyjne – coraz bliżej rzeczywistości.Gry symulacyjne to inaczej gry symulujące rzeczywistość i prawdziwe wydarzenia. Dokładane są wszelkie starania by gry te były jak najlepszym odzwierciedleniem rzeczywistości dokładając do tego wszystkie możliwe ograniczenia, które występują w normalnych warunkach, takie jak fizyka.

Gry symulacyjne zazwyczaj posiadają tzw.”samouczek”, który pozwala graczowi naprzećwiczenie sposobu grania przed jej rozpoczęciem. Większość symulatorów nie ma jasno określonego celu gry, a często bywa tak, że zostaje ona nie do przejścia. Przykładem takiej gry są powszechnie znane „Simsy”. Gry symulacyjne spotkać możemy również pod inną postacią, np. symulator lotów, który określa nam jasno, co należy zrobić, nie pozwalając nam tym samym grać to znudzenia.

Gry te można jednak też zaobserwować w wersji łączonej, np. symulacja połączona z grą strategiczną czy też wojenną. Możliwości jest wiele, jednak dla tak wielkiej ilości graczy jest to wciąż za mało, bowiem symulacje to gry ostatnimi czasy bardzo popularne. Bez względu na wiek czy płeć, każdy z graczy może znaleźć swój rodzaj symulacji, do którego będzie wracał przez długi okres czasu. Gry symulacyjne mają nam zapewnić przede wszystkim zabawę i odpoczynek, chociaż są one niekiedy przydatne. Młodszym pozwalają one zrozumieć niektóre rzeczy i podobnie jak u młodzieży zapewniają rozwój wyobraźni i kreatywności.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gry symulacyjne – coraz bliżej rzeczywistości.
Nick: