Dodany: 2010-07-15 12:15:26
 

Gry logiczne – pożyteczne i...niegłupie. Gry logiczne, to gry, w których gracz ma możliwość sprawdzenia swoich zdolności i umiejętności logicznego myślenia. Gry takie pozwalają rozwijać się dzieciom nie tylko tym młodym, ale również tym starszym.

Do takich gier zaliczyć możemy wszystkie gry wymagające myślenia, np. gry planszowe, do których przejścia należy wymyśleć sposób w który trzeba odnaleźć drogę do drzwi i tym podobne. Mają one na celu nie tylko ćwiczyć myślenie, ale również rozwijać wyobraźnię dzieci. Pomagają w podejmowaniu decyzji i uczą konsekwencji. W Internecie można powiedzieć, że wręcz roi się od różnego rodzaju gier.

Od planszowych po platformówki i gry 3D wspomagające wyobraźnię. Dodatkowo gry logiczne zapewniają dzieciom zabawę i rozrywkę, jednocześnie ucząc. Co więcej starając się przejść poszczególną planszę w grze dzieci stają przed problemem, jaki jest brak cierpliwości i wytrwałości. Należy również pamiętać, że gry te mają również na celu stopniowy wzrost poziomu trudności, dzięki czemu dzieci a także młodzież uczą się stopniowo. Gry logiczne są bardzo przyjemną i potrzebną formą nauki, która jest niezbędna w codziennym funkcjonowaniu. Z uwagi na różny wiek i zainteresowania graczy są one odpowiednio dobierane pod tym względem tak, by każdy mógł brać w nich udział.

  

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gry logiczne – pożyteczne i...niegłupie.
Nick: